Dřevěnou dlažbu vyrábíme z oboustranně drážkovaných profilu tropických dřevin Massaranduba a Garapa. Toto dřevo má vysokou trvanlivost,je odolné proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu. Je vhodné pro použití v exteriéru - na terasy, balkóny, do zahrad. Konstrukce je velmi jednoduchá, stejně jako pokládka. Podlahové profily 21x145 mm jsou kotveny z vrchní pohledové strany nerezovými vruty do svlaků 30x50 nebo 45x70 mm. Rozměry jednotlivých dlaždic jsou 600 x 600 mm.

Dlažba se jednoduše položí na gumové nebo plastové terče kruhového tvaru, které mají distanční výlisky a tím zajišťují prostor pro dilataci dřeva (ve vlhku se rozpíná, na suchu se smršťuje). V případě nerovného podkladu lze terče podložit nebo použít plastových rektifikačních nožiček.

Jednou ze základních vlastností tropického dřeva je jeho "bezúdržbovost", tzn. že není třeba impregnací a povrchových nátěrů. V takovém případě dřevo na světle během několika týdnů pokryje šedostříbrná patina. Pokud je požadavek na zachování původní barvy dřeva, napouští se jeho povrch přírodními oleji na bázi teaku. Toto je nutné během roku několikrát opakovat. Výsledkem je efektní a trvalá podlahová plocha.nahoru